بسیاری از معابر موجود است

اخیراً با نرم افزار انتشار دسک تاپ مانند Aldus PageMaker شامل نسخه های Lorem Ipsum.

بسیاری از معابر موجود است
بسیاری از معابر موجود است
بسیاری از معابر موجود است

برخلاف تصور عمومی ، لورم ایپسوم متنی ساده تصادفی نیست. ریشه آن در تکه ای از ادبیات کلاسیک لاتین از سال 45 قبل از میلاد مسیح است و قدمت آن را بیش از 2000 سال ساخته است. ریچارد مک کلینتاک ، استاد لاتین در کالج همپدن-سیدنی در ویرجینیا ، یکی از واژه های مبهم تر لاتین ، consectetur را از یک قسمت Lorem Ipsum جست وجو کرد و با مراجعه به استنادات این کلمه در ادبیات کلاسیک ، منبع غیرقابل تردید را کشف کرد. Lorem Ipsum از بخشهای 1.10.32 و 1.10.33 از "de Finibus Bonorum et Malorum" (افراطی های خوب و بد) نوشته سیسرو ، در سال 45 قبل از میلاد نوشته شده است. این کتاب رساله ای در مورد نظریه اخلاق است که در دوره رنسانس بسیار مشهور است. خط اول Lorem Ipsum ، "Lorem ipsum dolor sit amet .." ، از یک خط در بخش 1.10.32 آمده است.

تکه استاندارد Lorem Ipsum که از سال 1500 به بعد استفاده می شود در زیر برای علاقه مندان تولید می شود. بخشهای 1.10.32 و 1.10.33 از "de Finibus Bonorum et Malorum" توسط سیسرو نیز به صورت دقیق اصلی خود ، همراه با نسخه های انگلیسی ترجمه 1914 توسط H. Rackham ، بازتولید می شوند.

متن بسیاری از بخشهای Lorem Ipsum در دسترس است ، اما اکثریت از طنز تزریق شده یا کلمات تصادفی به نوعی دچار تغییراتی شده اند که حتی کمی باور پذیر به نظر نمی رسند. اگر می خواهید از مقطعی از لورم ایپسوم استفاده کنید ، باید مطمئن باشید که هیچ چیز خجالت آور در وسط متن پنهان نشده است.